Zpět na předchozí stránku

Studovala tanec u Josefa Valčíka na Umělecké škole Ostrava, absolvovala kurz akreditovaný MŠMT: Metodika práce s elementy prostoru, pohybu a času v tenčním umění, byla součásí tanečního klubu TAKT Opava, pravidelně se účastní lekcí současného a klasického tance a flamenca, ale také intenzivních letních tanečních škol v ČR i v zahraničí. Vyučuje tanec na ZUŠ Leoše Janáčka ve Frýdlantu nad Ostravicí. Tančí v choreografiích Národního divadla Moravskoslezského, spolupracovala také například s Radimem Vizvárym. Kromě tance se věnuje také malbě a hře na piano. Je také autorkou několika krátkých choreografií pro MOVE Dance Company.

Tanec je důležitou součástí mého života už mnoho let – prošla jsem si mnoho různých stylů, protože mě zajímá diverzita pohybu a různá estetická hlediska tance. Absolvovala jsem tedy řadu workshopů současného, klasického, jazzového tance, líbí se mi flamenco i lidový tanec – každý z těchto druhů tance má něco do sebe. Pohyb ráda sdílím i jako učitel (především dětí).

Na současném tanci mě baví především svoboda vyjádření, možnost kombinací různých stylů a přirozenost pohybu. Baví mě také, že nachází krásu v neopracovaném, syrovém pohybu.

Co se týče mého členství v MOVE Dance Company, je to jednoznačně skvělá příležitost si v Ostravě zatančit v kvalitních choreografiích. Dostala jsem také možnost se sama realizovat jako choreograf, což by se mi jinak těžko podařilo.

cooltour        mk         moap


Další partneři