Zpět na předchozí stránku

Studovala tanec na Janáčkově konzervatoři a gymnáziu v Ostravě. Během studia se účastnila několika zahraničních turné v rámci angažmá v National black light theatre of Prague. V současné době vede lekce Kreativního tance pro děti v Kulturním centru Cooltour, vyučuje v Tanečním studiu Ostrava taneční průpravu malých dětí a moderní tanec pro starší děti.

Tančím od čtyř let, ale k současnému tanci jsem se dostala až během studia na JKGO. Velmi mě zaujal, proto jsem potom sama vyhledávala a navštěvovala různé workshopy evropského formátu. Klasický balet je nádherný a dostala jsem v něm skvělé základy, avšak jen v contemporary můžu být sama sebou a to je to, co na tomto stylu nejvíce miluji. Zapomenout na vše okolo a pouze se ponořit do svého těla a duše, poznávat sebe i své možnosti. Má to pro mě větší rozměr než pouze tělesnou stránku pohybu. "Vytančit se" mi hodněkrát pomohlo vypořádat se s různými situacemi v životě a zlepšovat se jako člověk. Tancem totiž odhaluji své nitro, jako bych najednou stála nahá a jsem to jen já, nemůžu se za nic skrýt, nijak se přetvařovat.

Nejvíce mi v současném tanci přirostl k srdci floorwork, se kterým jsem se setkala okrajově při studiu a pak hlavně při workshopech a také v poslední době čím dál více propadám improvizacím.

V současné době se věnuji hlavně výuce tance dětí a mládeže. Beru to trochu jako poslání, protože předávat něco dětem je obrovská zodpovědnost, neboť tím zároveň tvarujeme jejich osobnost, proto se snažím k práci s nimi přistupovat maximálně kreativně.

Chtěla jsem se stát členem MOVE Dance Company, protože při práci pedagoga se zároveň musím neustále zlepšovat a pracovat na sobě, abych měla co předávat. Také mi chybělo tančit ve společnosti lidí naladěných na stejnou vlnu a moc ráda bych více vystupovala a předávala to, co jsem v sobě objevila, i divákům a dalším lidem. Aby ta radost proudila dál a nezůstávala jen ve mně. Moc se těším, že budeme tvořit zajímavé taneční projekty, které budou přede mně stavět nové výzvy.

cooltour        mk         moap


Další partneři