Zpět na předchozí stránku

Nestihli jste si během silvestrovského veselí něco smysluplného do roku 2016 předsevzít? Pak máte jedinečnou šanci napravit to ještě dnes! Ale co sami sobě slíbit? Diety hoďte rovnou za hlavu, těmi se zaříkáváte každoročně, a přesto marně. Co to zkusit letos jinak a odskočit si třeba na taneční workshop, debatu s performerem nebo se coolturně vyžít na pohybové inscenaci? V přehledu toho nejlepšího, co pro vás MOVE v novém roce chystá, zaručeně naleznete inspiraci. Dejte si letos předsevzetí, které bude radost dodržet!

Příchod nového roku je impulsem zároveň pro zařazení novinek do MOVErského repertoáru.

Jednou z nich je zcela jedinečný projekt besedního formátu Tanečník na židli. Každý druhý měsíc pro vás pozveme osobnost ze světa tance a představíme ji tak, jak ji většina z vás nezná. V sedě, na židli, připravenou odpovídat na všechny vaše zvídavé dotazy. Už teď jsme zvědavi, jestli se zpovídaní tanečníci tělem i duší, vydrží na židli nevrtět.
Štafetu moderovaných diskuzí o radostech i strastech profesionálního tanečníka už 14. ledna odstartuje talentovaný rodák z Bohumína Marco Běhal. Ve svých dvaadvaceti letech má na kontě stovky ocenění a vítězství v soutěžích světového formátu. Dnes již druhým rokem studuje současný tanec a performance na Stockholmské univerzitě umění. Chceš znát i ty recept na úspěch a prosadit se v zahraničí? Připrav si otázku a nech si poradit od jednoho z nejpovolanějších.

Jako tradičně pro vás i letos chystáme řadu představení, ve kterých se můžete těšit na herecká i taneční esa v hlavních rolích. Únor s sebou do Ostravy přinese inscenaci z „dílny" Studia Alta Uhozené květinou. V hlavních rolích se představí „tancující herečka" Vanda Hybnerová spolu s „hrajícími tanečnicemi" Lucií Kašiarovou a Terezou Ondrovou. Představení, které je sondou do spletité ženské mysli, pobaví a přivede k zamyšlení zároveň. Těšte se na hořko-sladkou inscenaci, ve které sarkasmus a ironie hrají prim, stejně tak jako emoce vyjádřené pohybem.

Tančí-li celý svět, tančí i každý správný MOVEr. Mezinárodní den tance rozhýbe 29. dubna ulice Ostravy a můžeš u toho být i ty! Chceš se podílet na skvělém projektu, užít si zábavu a seznámit se při tom s mnoha inspirativními lidmi? Napiš na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Do třetice všeho dobrého! Je to tak vážení, ve dnech 25. - 29. května nás čeká již třetí ročník mezinárodního festivalu současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu MOVE fest Ostrava. Stejně jako v předchozích letech se i letos můžete těšit na nabitý program. Chystáme také řadu novinek. Spatříte MOVErské stálice v nových přestaveních, ale také v Ostravě dosud nepředstavené umělce.

Každému skvělému vyvrcholení ale předchází stupňující se napětí. Proto vás i my budeme až do festivalu napínat a jména účinkujících budeme odtajňovat postupně. Dnes pro vás máme první z nich. V inscenaci Peklo, která se pohybuje na hranici tance a nových medií, se představí skvělý novocirkusový soubor 420 PEOPLE a David Prachař bojujíce se smutkem, nudou a leností, které se vkrádají do lidského života po uplynutí jeho první poloviny.

Máte pocit, že v létě ve městě chcípl pes? MOVE tým ano, a proto se rozhodl nudě v létě zatnout tipec. V srpnu pro vás chystáme tanečními workshopy napěchovaný týden MOVE Summer intensive 2016, upgradovanou verzi projektu dosud známého pod názvem Město v pohybu. Neexistují žádná omezení (krom těch kapacitních :-)), na stejné lodi ocitnete s tanečníky i netanečníky všech úrovní. Jestli si dáte do těla a protancujete se všemi workshopy nebo si vyzkoušíte jen některé z nich, záleží čistě na vašem aktuálním rozpoložení. Další podrobnosti již brzy na našich stránkách.

Nakonec potěšíme všechny, kteří propadli kouzlu tančíren – odlehčených večerů, během kterých se setkáte s přáteli, ochutnáte skvělé drinky a ještě se naučíte jednoduchou choreografii. Salsa tančírny rozšíříme také o večery nesoucí se v duchu rozverného folklorního tance a vášnivého tanga.

 

Denisa Kotková

cooltour        mk         moap


Další partneři