Zpět na předchozí stránku

Je MOVE FEST Ostrava nový název pro festival Tanec Ostrava?

Sice na tradici tohoto festivalu navazujeme a bereme si z něj to dobré, ale nejde jen o změnu názvu. Změnili jsme dramaturgii, abychom se otevřeli širší veřejnosti a ukázali i jiné pohybové formy, tedy pohybové divadlo, nový cirkus, nová média a další.

 

A co znamená heslo "...více než festival"?

Je to vlastně dvojsmysl :) … Zaprvé chceme být i praktičtí a zábavní a podněcovat návštěvníky k vlastní aktivitě, proto si mohou na vlastní kůži vyzkoušet to co uvidí na workshopech, které povedou tanečníci z jednotlivých představení nebo načerpat informace, jak se zapojit do tvůrčího procesu. K tomu nám pomáhá i Kulturní zpovědnice, která bude umístěná na hlavním nádraží.

Druhý smysl spočívá v tom, že MOVE není jen festival, ale také celoroční přístupový bod ke všemu, co místní taneční scéna potřebuje. A to od občasného návštěvníka workshopů, přes studenta konzervatoře až po profesionála z Národního divadla. K čemu všemu tento přístupový bod povede záleží právě na těchto lidech, kteří také tvoří náš tým.

 

A na co se na MOVE festu nejvíce těšíš ty?

Na festivalovou atmosféru. Že se uvidím se spolužáky i s přáteli, kteří jsou busy. Takhle to bude setkání v příjemné atmosféře a na jednom místě :)

Představení jsou různorodá, takže se každý den nabažíme něčeho úplně jiného. A věci, které jsem viděla jen ze záznamu, uvidím živě! Atmoféru živých představení, míru náhody a adrenalinu, která je provází.

cooltour        mk         moap


Další partneři