Zpět na předchozí stránku

S Janou Ryšlavou, ředitelkou MOVE Ostrava, jsme si povídali o blížícím se druhém ročníku festivalu, lovu na představení i počasí v Květnu.

V minulém roce jste MOVE fest Ostrava uspořádali poprvé. Jak by jsi první ročník shrnula?

Učitě se nám podařilo splnit ta předsevzetí, která jsme si dali. Tedy ukázat divákům, respektive ostravanům, že současný tanec není úplná nuda. Že se nám to povedlo bylo vidět i na divácké účasti a hlasitosti potlesku. Užili si to všichni, jak performeři, tak diváci. Prostě příjemně strávený čas.

Okolo loňského festivalu zněla věta, že MOVE je více než festival. Dělo se tedy něco ještě po jeho skončení?

Moto více než festival znamená, že MOVE je celoroční činnost, která vrcholí festivalem. Takže jsme pokračovali dalšími představeními. Měli jsme tu skvělé hosty. Třeba česko-finskou skupinu Krepsko. Teď nás čeká Mezinárodní den tance. Také pokračujeme workshopy, které jsou buď každý týden, jako klasický a současný tanec, nebo párová akrobacie, víkendové workshopy … a také se připravují letní intenzivní workshopy Město v pohybu.

Jak už je známo, další ročník festivalu nás čeká v květnu. Proč ta změna?

Květen jsme zvolili hlavně kvůli tomu, že to je začátek festivalové sezóny a už je teplo … teda … doufáme, že letos v květnu bude teplo :) … a dají se i připravovat venkovní produkce, site-specific a užívat si festivalové párty pod širým nebem. Navíc jsme se rozhodli kromě té festivalové zahájit taky loveckou sezónu. Což bude vlastně téma celého festivalu. Ale to už brzo uvidíte.

Dobře. Budeme tedy vyčkávat. A na jaká se můžeme těšit představení?

Loňským festivalem jsme již vylovili české rybníky. Zaměřili jsme se tedy více na zahraniční revíry. Takže nás čekají Slováci se Slovinci, Slováci se Slováky, Švédi s Češkou, Finové Finům, a Češi ženám.

A koho bylo nejnáročnější ulovit?

Nejnáročněji se lovili finové … vzhledem k tomu, že byli poschovávaní ve svých březových hájcích, saunách a jezerech. Ale podařilo se vytáhnout z nory jednu novocirkusovou smečku … název skupiny i představení je v podstatě něco nevyslovitelného (pozn.: Sirkus Aikamoinen - Onnellisten maa) … tak přijďte ověřit náš vkus na cirkus.

Takže … budou tedy venkovní akce, představení … a co přednášky a workshopy?

Stejně jako v minulém roce budou před každým představením přednášky a po představení diskuze s performery. Jen workshopy jsme zmenšili na víkend, aby byly dostupné i pro pracující lovce.

Tak ještě praktický závěr … kde lidé seženou informace, program a vstupenky?

Všechny potřebné informace jsou k sehnání na webových stránkách www.moveostrava.cz, kde jsou formuláře pro nákup vstupenek, jejichž předprodej probíhá v síti GoOut. Doporučuji ale ulovit si svůj ticket co nejdříve, protože cena bude s blížícím se festivalem stoupat.

 

Děkujeme…

cooltour        mk         moap


Další partneři