Čtvrtek 19. října byl v Cooltouru večer ve znamení kávy víc než kdy jindy. Novou scénu totiž rozzářilo divadelní trio Holektiv, které vzniklo v roce 2016 spojením performerek Evy Staré, Karolíny Křížkové a Andrey Vykysalé, které do Ostravy přijely se svou rozvernou inscenací Kaffeeklatsch plnou humoru, akrobacie a kávy.

O podzimním víkendu 14. – 15. října do Cooltouru díky iniciativě komunity MOVE Ostrava zavítala jedinečná lektorka Zuna Vesan Kozánková, která s účastníky workshopu nazvaném „Medicína v tanci" sdílela své znalosti a postřehy z čínské medicíny v propojení s tancem.

Přišel podzim a ten pravý čas pro další vydatnou dávku tance v podání mladých ostravských tanečníků a choreografů. Etudy těla v Multižánrovém centru Cooltour přinášejí dvakrát ročně program složený z několika kratších choreografií studentů tance Janáčkovy konzervatoře a gymnázia v Ostravě a jednoho delšího představení provedeného zkušenými performery.

V ostravském Cooltouru se 24. října 2015 odehrálo představení Golden Evil norské choreografky Karen Foss. Oxymóron v názvu této choreografie dává jenom tušit, co se bude na jevišti dít.

V ostravském Cooltouru se 4. prosince odehrálo představení s poněkud záhadným názvem ANGEL-y. Komorní kus pro dvě interpretky se nechal inspirovat postavami andělů se vším, co se k nim váže, ať už se jedná o různá klišé, romantické představy, náboženské odkazy, konzumní andělské karikatury nebo skutečné symboly dobra.

cooltour        mk         moap


Další partneři