Zpět na předchozí stránku

Čtvrtek 19. října byl v Cooltouru večer ve znamení kávy víc než kdy jindy. Novou scénu totiž rozzářilo divadelní trio Holektiv, které vzniklo v roce 2016 spojením performerek Evy Staré, Karolíny Křížkové a Andrey Vykysalé, které do Ostravy přijely se svou rozvernou inscenací Kaffeeklatsch plnou humoru, akrobacie a kávy. Evu, Karolínu a Andreu už jsme ale na kávě v Cooltouru mohli zahlédnout již v dubnu tohoto roku jako rezidentky, které na vystoupení teprve pracovaly.

Performerky v jedné hodině velmi citlivě a přirozeně propojily fyzické divadlo, akrobacii a tanec a přitom nezapomněly na diváky – šťastní jedinci si totiž kromě unikátního kulturního zážitku vychutnali i šálek kávy.

Inscenace by nebyla tak poutavá bez skvělé spolupráce a propojení tanečnic, které společnými silami ladně prováděly náročné akrobatické prvky jeden za druhým, až se divákům tajil dech. Ale zároveň si každá z vystupujících na jevišti prožila své menší sólo, kterým upoutala pozornost obecenstva jen na sebe. Tři kamarádky štěbetající nad šálkem kávy neohromily jen svým hereckým a pohybovým nadáním, ale i důvtipem a originalitou, která provázela Kaffeklatsch od začátku až do konce.

Nesmím zapomenout, že krom výkonů byla radost pohledět i na kostýmy, scénu a práci s rekvizitami. Přesněji řečeno šaty performerek působily místy až roztomile, naopak kávovar zavěšený ze stropu byl svým způsobem tajemný a hrneček s kávou nechyběl v žádné z akrobatických poloh.

Autorka textu: Klára Huvarová

cooltour        mk         moap


Další partneři