Zpět na předchozí stránku

Mezinárodní den tance, který je svátkem všech tanečních forem a stylů a dává si za cíl přiblížit tanec lidem, se opět blíží. Vše vypukne již 29. dubna v 15:30, kdy od Nové Karoliny vyrazí taneční průvod do centra Ostravy. A tahle "párty" jen tak neskončí. Průvod bude mít celkem šest zastávek, na kterých se předvedou jednotlivé ostravské taneční company. Jeho cíl bude na Kuřím Rynku (kterému skoro nikdo neříká jeho pravým názvem Jiráskovo náměstí :) ), kde bude připraven taneční battle různých stylů. "Letos jsme se rozhodli úplně změnit princip tanečního battlu oproti loňskému roku. Jednotlivé company již nepředvedou připravené choreografie, ale střetnou se jednotliví tanečníci, bezprostředně reagující na hudbu, kterou dopředu nebudou znát," říká Jana Ryšlavá z Kulturního centra Cooltour, která je zároveň ředitelkou projektu MOVE Ostrava.

Velkou novinkou je také společní vazba, která se v tento den vždy tančí. Až dosud se v Ostravě vždy lidé učili tu, kterou vytvořila Vize tance. V tomto roce jsme se poprvé rozhodli, že budeme mít svou vlastní. Připravili ji Jakub Mazůch a Michaela Gatěková z MG Dance spolus s Patrickem Ulmanem (NDM, Hybrids crew). Tanec pro Ostravu je nastaven tak, aby si jej mohl zatančit opravdu kdokoli, kdo na Kuří rynek dojde a společný tanec, prožitek i pohyb jsou právě tou největší oslavou tohoto dne. 

Kdo nebude mít tance dost (a my věříme, že nikdo takový se nenajde) může pokračovat na Černou louku, kde bude před Kulturním centrem Cooltour připravena swingová tančírna, a uvnitř ukázky lekcí různých ostravských tanečních škol. V 19:00 si pak můžou zájemci odzkoušet, jak probíhají pravidelné lekce současného tance, které se v tomto centru konají.

I letos Mezinárodní den tance organizuje Kulturní centrum Cooltour, tentokrát i s MOVE Ostrava, opět ve spolupráci s Národním divadlem moravskoslezským. Podporují je Statutární město Ostrava, Ministerstvo Kultury a Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě. Mediálním partnerem se stal magazín Ostravsko.cz

Takže neseďte doma, přijďte za námi a trsněte si.

kompletní program Mezinárodního dne tance naleznete zde

 

cooltour        mk         moap


Další partneři