Zpět na předchozí stránku

Hlavním cílem MOVE Ostrava je budovat ostravskou scénu současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu, která zde dlouhodobě chyběla. Kromě uvádění tanečních a pohybových představení organizujeme také spoustu workshopů, tančíren, ale také například Mezinárodní den tance. Věříme, že Ostrava si zaslouží být na mapě měst s významnou taneční scénou. Chceme především vybudovat podhoubí, na kterém budou moct vznikat samostatné taneční, divadelní a novocirkusové soubory na vysoké úrovni a Ostrava se tak stane nejen místem, kam taneční company jezdí hrát, ale také místem, kde vznikají a rozvíjejí se.

Kontakty

 petrkiska  rozhovor jana inside2

PETR KIŠKA
produkční, rezidence

JANA RYŠLAVÁ
dramaturgie, ředitelka festivalu
tel.: 734 850 973
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 737 485 778
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Co děláme?

MOVE Dance Company

companyweb

V roce 2016 byla založena MOVE Dance Company, tedy první skupina současného tance v Ostravě. V současné době je složena především ze studentů tanečních oborů na středních a základních uměleckých školách. Našim cílem je skupinu profesionalizovat a vytvářet představení a choreografie, které budou samozřejmou součástí české i světové taneční scény.

Pro další informace klikněte zde

Představení současného tance, nového cirkusu a fyzického divadla

V průběhu roku přivážíme do Ostravy představení na nejvyšší úrovni z České republiky i zahraničí. V Kulturním centru Cooltour, které projekt MOVE inciovalo a dále provozuje, jsme odehráli již desítky představení. 

Festival MOVE fest Ostrava

Již od roku 2014 pořádáme festival, během kterého se v několika dnech představí to nejlepší, co je možné u nás a v zahraničí vidět. V roce 2016 bude festival probíhat od 25. do 29. Května a představí se na něm například 420Peple, Loser(s), Playboyz a další.
více informací a kompletní program naleznete na www.movefest.cz

Mezinárodní den tance

Každoroční oslavy tance a pohybu, které se konají vždy 29.dubna po celém světě, pro vás pořádáme již třetím rokem a stále se zlepšujeme a vymýšlíme nové a nové věci. I letos se na vás těšíme v centru města, kde proběhne již tradiční taneční battle, výuka a odtančení společné vazby a spousta dalších věcí.

Rezidenční pobyty

Performerům a tanečním souborům nabízíme možnost poskytnutí rezidenčního pobytu, během kterého mohou využívat naše prostory, techniku a ubytovací kapacity. Jen v roce 2015 jsme hostili pět rezidencí. Představení, která z nich vznikla již vesměs měla úspěšnou premiéru.

Máte o rezidenční pobyt zájem? Více informací naleznete zde.